Banetti 

Acarsan brand Banetti has received great interest

citygirl

Acarsan Holding Yönetim Kurulu Üye ’si Mesut Acar: “Önceliğimiz kalitedir, bu önceliğimiz bizim için olmazsa olmazımızdır” dedi. Banetti markası ile makarna, un , irmik ve noodle üretimini bünyesinde gerçekleştiren Acarsan Holding, “8. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM)” ile ‘’13. Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı (GAPFOOD)” fuarında ilk kez yer aldı.. Fuar standında; Ünlü İtalyan Şef Danilo Zanna’ nın hazırladığı Banetti Markasına özel Türkiye nin 7 bölgesinden oluşturduğu tariflerden fuar ziyaretçilerine makarna ziyafetinde bulunulurken, Gaziantep ‘ e özgü bu yılın en farklı tarifi fıstıklı makarna ise tüketicilerden tam not aldı. 

Acarsan Holding Yönetim Kurulu Üye’si Mesut Acar, fuarların müşterilerle üreticilerin buluşmasında önemli bir köprü olduğunu belirtti. Sektör temsilcileri ve müşterilerin bir araya geldiği bu buluşmaların sayısının artması gerektiğini savunan Acar; fuar aktivitelerinin sektörümüzün gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inandığını vurguladı. GAPTARIM ve GAPFOOD’un Türkiye’nin önemli fuarlarından biri olduğunu söyleyen Acar, “Bugün, bütün şirketler kaliteli ürünler üretmek ve bu ürünleri satmak için büyük mücadeleler veriyor. Bu ürünlerin tanıtıldığı, geniş kitlelere ulaşıldığı yerler fuarlardır. Bunun için şehrimizde düzenlenen bu fuarı önemsiyoruz” dedi. 

Fuarda ‘Banetti’ ye gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Acar, “Modern ve hijyenik ortamda üretilen ürünlerimizin iç ve dış piyasalarda büyük ilgi görmesi elbette bir tesadüf değildir. Önceliğimiz kalitedir, bu önceliğimiz bizim için olmazsa olmazımızdır” diye konuştu. Yüksek teknoloji ve modern bilimsel metotlarla çalıştıklarını söyleyen Acar, Anadolu’ nun Dünya mutfağına armağanı olan % 100 durum buğdayı irmiği kullanılarak tamamen bilgisayar kontrollü entegre üretim tesislerinde el değmeden üretim öncesi ve sırasında, paketleme öncesi ve sonrasında ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda sürekli kalite kontrol testleri yaptıklarını ifade etti. En küçük hatayı bile kabul etmediklerini vurgulayan Acar, bu kaliteli ürünleri de dünyanın farklı kıtalarına ihraç ettiklerini kaydetti.  

Ulusal ve uluslararası gıda fuarlarının ilgi odağı olan Banetti; GAPFOOD ve GAPTARIM fuarında ilk kez görücüye çıkmasına rağmen tüketicilerden tam not aldığını ifade eden Acar, kıtalararası lezzet köprüsü oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Acar, fuarda stantlarını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile protokol üyelerine teşekkür etti.